Rehabilitacja

Jak ograniczyć koszty związane z rehabilitacją?

Rehabilitacja jest bardzo często procesem niezbędnym, ale cieszyć się znów dobrym zdrowiem i samopoczuciem, zwłaszcza, jeśli ulegliśmy wypadkowi, czy borykamy się z chorobą, która utrudnia nam prawidłowe, codzienne funkcjonowanie. Niestety rehabilitacja, pomimo, że jest często niezbędna, wiąże się z bardzo dużym kosztem. Jak więc zminimalizować wydatki?

Mniejsze koszty rehabilitacji

Rehabilitacja bardzo często odbywa się w specjalistycznych miejscach, takich jak szpitale, czy sale fizjoterapeutyczne. Niekiedy specjalnie udajemy się w takie miejsca, aby móc pracować nad swoją sprawnością, zdrowiem i doskonałym samopoczuciem. Takie zabiegi są bardzo kosztowne, wiążą się z wieloma wyrzeczeniami, a często nawet są przerywane ze względu na problemy finansowe. Z całą pewnością jednak warto znaleźć w tej kwestii rozwiązanie, albowiem zdrowie powinno być dla nas najważniejszym priorytetem. Warto zapoznać się z refundacją sprzętu rehabilitacyjnego, a tym samym zaoszczędzić na kosztach i zadbać o zdrowie.

Rehabilitacyjny sprzęt refundowany przez NFZ

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego ściśle związane jest z refundacją go przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wystarczy posiadać odpowiednie dokumenty, zalecenia lekarskie, aby móc skorzystać z dofinansowania z NFZ. Dzięki temu nie poniesiemy niemalże żadnych kosztów, a jednocześnie będziemy cieszyć się z posiadania wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego we własnym domu. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z niego w każdej sytuacji, kiedy tylko będziemy tego potrzebować.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny możemy wypożyczyć?

>Wypożyczenie sprzętu medycznego, to świetny wybór, aby troszczyć się o zdrowie, a przede wszystkim by poprawić proces regeneracyjny organizmu po chorobie bądź doznanym urazie. Zakup profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego bardzo często przekracza możliwości finansowe, dlatego lepiej go pożyczyć. Największą popularnością cieszą się zwłaszcza wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych.

Każdy pacjent powinien wiedzieć, że wypożyczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego jest możliwe do refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby jednak uzyskać dofinansowanie musimy w pierwszej kolejności otrzymać skierowanie od lekarza wybranej specjalności, który ma podpisaną umowę z NFZ. Skierowanie powinno również zawierać wskazówki do optymalnego wyboru urządzenia, niezbędnego w procesie rehabilitacji.

O refundację sprzętu dorosła osoba może ubiegać się, co pięć lat, zaś dzieci do 18 roku życia, co trzy lata.

Aby móc otrzymać sprzęt powinniśmy dołączyć następujące dokumenty:

  • Ksero zlecenia wydanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia
  • >Faktura za odebrany rodzaj sprzętu
  • Oświadczenie o miesięcznych dochodach
  • Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  • Poprawnie sporządzony wniosek o przyznanie dofinansowania

Dzięki takiemu dofinansowaniu sprzęt, który nabywamy nie ogranicza naszych możliwości finansowych. Pomaga nam troszczyć się o zdrowie, zadbać o dobre samopoczucie i o wiele szybciej walczyć z chorobą. To doskonałe rozwiązanie dla każdego pacjenta.