Rehabilitacja

Łóżko rehabilitacyjne – ile kosztuje wynajem?

Łóżka rehabilitacyjne mają za zadanie nie tylko zwiększyć komfort życia osoby leżącej, ale i także odciążyć kręgosłup i zminimalizować ryzyko wystąpienia urazów. Ile kosztuje wynajem łóżka dla niepełnosprawnych? Czy może lepiej je zakupić? Podpowiadamy!

Łóżko rehabilitacyjne – jak je wybrać?

Wybór łóżka rehabilitacyjnego nie należy do łatwych i powinien być dokonany zawsze w konsultacji z fizjoterapeutą lub lekarzem znającym historię choroby pacjenta. W sytuacji, gdy chory jest unieruchomiony jedynie tymczasowo i szanse na powrót do zdrowia są duże, jego opiekun zazwyczaj decyduje się na to, by wynająć łóżko dla chorych. Taka opcja jest najkorzystniejsza finansowo.

Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko? Przede wszystkim na rodzaj choroby i wagę osoby unieruchomionej. Powinno ono być wytrzymałe, wyposażone w kółka z systemem blokady, łatwe w sterowaniu, a także wyposażone w wysięgnik z uchwytem. Dodatkowo warto wybierać takie wypożyczalnie, które oferują bezproblemowy transport do domu chorego oraz odbiór sprzętu po zakończeniu jego używania. Taką usługę, czyli transport sprzętu rehabilitacyjnego (dowóz wraz z odbiorem na dowolny wskazany adres) oferuje np. warszawska firma VISAMED.

Łóżko rehabilitacyjne – ile kosztuje wynajem?

W Polsce funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Łóżko rehabilitacyjne możemy wynająć już za 120 złotych miesięcznie. Niektóre wypożyczalnie oferują wynajem za kaucją, inne doliczają opłatę po zakończeniu użytkowania. Wiele z nich do kosztów wypożyczenia dolicza dodatkowo transport.

Jeśli zależy nam na zestawie sprzętu rehabilitacyjnego, np. łóżko + wózek inwalidzki lub łóżko + balkonik, zazwyczaj możemy go otrzymać o wiele taniej. Koszty dowozu takiego sprzętu są ustalane indywidualnie, w zależności od miejsca zamieszkania osoby zamawiającej.

A co, jeśli preferujemy zakupić łóżko dla chorych?

Jeśli unieruchomiona osoba ma niewielkie szanse na powrót do sprawności, korzystniejszy może się okazać zakup łóżka dla chorych na stałe, do mieszkania lub domu. Taki sprzęt rehabilitacyjny, jeśli jest zupełnie nowy i nieużywany, kosztuje około 3 tysiące złotych. Używany sprzęt do rehabilitacji możemy nabyć za około 1600 złotych, do tej ceny należy często doliczyć koszt zakupu innych akcesoriów, np. materaca przeciwodleżynowego lub specjalnych podnośników.