Domowe sposoby Rehabilitacja Wyróżnione

Rehabilitacja nad morzem – jakie są korzyści?

Wszystko, co możemy znaleźć nad morzem jest cudownym, niepowtarzalnym, uzdrawiającym koktajlem. Rehabilitacja nad morzem jest więc nie tylko bardzo przyjemna, ale i też skuteczna. Jakie są z niej korzyści?

Rehabilitacja nad morzem na poprawę odporności

Morski klimat uruchamia w naszym ciele reakcje, zwane adaptacyjnymi i kompensacyjnymi. Wahania temperatury i ciśnienia, wiatr, naprzemienne działanie ciepła i zimna, a także kontakt z nowym środowiskiem mikrobiologicznym to silne bodźce dla naszego organizmu. Wymuszają one dostosowanie się do nowych warunków, a co za tym idzie ożywienie funkcji organizmu. Można to więc porównać do treningu, który usprawnia działanie wielu układów wewnętrznych. Dodatkowo, klimat morski działa jako czynnik hartujący i usprawnia mechanizmy termoregulacyjne.

Raj dla alergików

Morska bryza to raj dla alergików. Jest w niej bowiem najmniej alergenów. A każdy oddech jest balsamem dla dróg oddechowych. To, że nad morzem zawsze panuje najwyższe ciśnienie dodatkowo usprawnia dostawę tlenu do organizmu.

Dotlenienie i nawilżenie

Nad morzem nasz oddech się pogłębia. Sprzyja to więc dotlenieniu naszego organizmu. W dodatku, morskie powietrze jest swego rodzaju “nawilżaczem” dla płuc i oskrzeli.
Pobudza także drogi oddechowe do produkcji śluzu, który pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń.

Rehabilitacja nad morzem- ratunek dla tarczycy

W morskim powietrzu jest dużo jodu. Większość z nas ma niedobór tego pierwiastka, a jest on niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. Gdy jest go w naszym organizmie za mało, może doprowadzić to do niedoczynności tego narządu. A ponieważ znacząco wpływa ona na cały nasz organizm, unormowanie jej funkcji przyspieszyć może przemiany wewnątrzkomórkowe, tj. spalanie tłuszczu. Sprawia też, że człowiek ma więcej energii- zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Cudowne właściwości plażowania

Słońce w odpowiedniej dawce pobudza naszą skórę do procesów regeneracyjnych. Leczy choroby skóry, tj. łuszczyca. Działa też wysuszająco i bakteriobójczo- doskonale leczy więc zmiany trądzikowe. Pobudza również skórę do produkcji witaminy D- niezbędnej, aby móc cieszyć się mocnymi mięśniami i nerwami, układem krążenia oraz sercem.
Pływanie w morzu to masaż całego ciała, który rozciąga i trenuje wszystkie mięśnie. Pobudza także krążenie i przyspiesza przemianę materii, ułatwiając oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodatkowo kąpiel w słonej wodzie ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i antygrzybiczne.