Ciało i uroda

Sporty dla par – które aktywności można uprawiać razem?

Wspólna pasja może korzystnie wpłynąć na nasz związek. Sport natomiast poprawia kondycję i samopoczucie. Wpływa też na produkcję endorfin, które wprawiają nas w niesamowity nastrój. Dlatego też sporty dla par mogą być naprawdę dobrym rozwiązaniem na miłe spędzenie czasu, a także na umocnienie naszej relacji.

Dlaczego trening w parze poprawi związek?

Przy wspólnym wysiłku nasze ciała wchodzą w stan podobny do stanu zakochania. Serce bije nam szybciej, oddech jest przyspieszony, a dłonie lekko się pocą. Wspólny trening pozwala nam odnowić wspomnienia związane z początkami naszej relacji i pomoże nam zakochać się na nowo.

Treningi w dwójkę są dobrym sposobem na to, aby urozmaicić sobie codzienność. Nasz partner lub partnerka może nas też motywować do osiągania lepszych wyników. Dodatkowo takie ćwiczenia są formą naprawdę dobrej zabawy.

Jakie sporty dla par wybrać?

Jazda na rolkach

Co daje nam jazda na rolkach? Nie dość, że jest powrotem do dzieciństwa to przede wszystkim bardzo dobrze działa na naszą sylwetkę. Podczas jednej godziny jazdy tracimy do 700 kcal. Dodatkowo, nie obciążamy stawów, ćwiczymy mięśnie nóg i pośladki. Dotleniamy również nasz organizm, dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu.

Taniec

Tańczyć może każdy i to nie tylko od święta. Zamiast raz na ruski rok wychodzić ze swoim partnerem na imprezę, możemy rozpocząć treningi taneczne na co dzień. Taniec może doskonale zbliżyć nas do siebie. Na nowo będziemy mogli bowiem “uwieść” nasze drugie połowki. Taniec wymaga bowiem bezpośredniego kontaktu fizycznego, co rodzi intymność. Daje też parze konkretny cel, do którego dążymy wspólnie. Co więcej, podczas energicznego tańca spalimy ponad 500 kcal i utrzymamy nienaganną sylwetkę, umięśnimy nogi i nasze pośladki.

Acroyoga

Jest to połączenia krobatyki i pozycji, które są znane z jogi. Ćwiczenia wykonuje się w parach. Kontakt cielesny rodzi napięcie, a utrzymywanie pozycji wymaga wyczucia, zrozumienia i zgody między partnerami. Taki trening przynosi nam odprężenie i rozluźnienie. Zawdzięczamy je sobie nawzajem, co bezsprzecznie umocni nasz związek.

Squash

Jest to gra podobna do tenisa, wymaga od nas szybkości, zwinności oraz dobrej kondycji. To stosunkowo drogi sport, dlatego dodatkowym plusem ćwiczenia we dwoje, będą koszty podzielone na pół. Warto zacząć swoją przygodę z tym sportem pod okiem profesjonalisty, który pokaże nam wszystkie ważne elementy gry. Musimy jednak pamiętać, że nie jesteśmy profesjonalistami, więc trenując amatorsko powinniśmy pozwalać sobie na błędy i czerpać z tego dużą frajdę.